piątek, listopad 22, 2019

                                                                                                       Aktualizacja: niedziela, 17.11.2019 r.

logo

Perełki z gr. VI patriotycznie

15.11.2019 dzieci z grupy VI podczas występu z okazji święta 11 listopada recytowały wiersze patriotyczne opowiadające o historii Polski, ale także te tłumaczące sens współczesnej polskości oraz namawiające do dostrzegania piękna ojczyzny. Dumnie odśpiewały też hymn Polski „Mazurek Dąbrowskiego” i zatańczyły "Polonez". Zaprezentowały się dumnie przed paniami dyrektor Anną Birgiel i Elżbietą Wysocką oraz przed rodzicami, którzy z łezką w oku oglądali występ swoich pociech i nagrodzili gromkimi brawami.

Autor: B. Bednarowicz, M. Polcyn


„Korzystamy z dofinansowania Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Olsztynie”

Projekt pt.: ,,Przenośna ścieżka sensoryczna”, który jest w stu procentach dofinansowany przez WFOŚiGW w Olsztynie (995,88zł) dotyczy zorganizowania przenośnej ścieżki sensorycznej w Miejskim Przedszkolu im. Jana Brzechwy w Ełku. Każda stacja, w zależności od materiału użytego do jej wykonania będzie stymulowała zmysły dzieci. Szczególną uwagę podczas realizacji zajęć, prowadząca Natalia Erdmann zwraca na znajomość i nazewnictwo darów przyrodniczych przez dzieci, ale także ich powtórne wykorzystanie. Nauczycielka chciałaby ukazać, jak ważna w życiu dziecka jest edukacja przyrodnicza.

Serdecznie dziękujemy za możliwość rozszerzania zainteresowań dzieci poprzez realizację projektu. Zapraszamy na stronę internetową www.wfosigw.olsztyn.pl.

naklejka biala

 

 

Światowy Dzień Walki z Otyłością w grupie VI

"Trzymaj formę – walka z otyłością naszą przyszłością ”- hasło to było tematem przewodnim dzisiejszego dnia, podczas którego obchodziliśmy Światowy Dzień Walki z Otyłością.24 października nauczycielki przeprowadziły zajęcia w których przekazały dzieciom ważne informacje dotyczące zdrowego stylu życia, jak zapobiegać otyłości oraz w jaki sposób może ona wpływać na nasze zdrowie, a także zachęciły do czynnego uprawiania sportu.

Przedszkolaki z grupy VI w swobodnej dyskusji wymieniały czynniki, dzięki którym uchronimy się przed otyłością: zachęcanie do ruchu na świeżym powietrzu, uprawianie różnych sportów, korzystanie w dorosłym życiu z siłowni, przestrzeganie diety bogatej  w błonnik i witaminki.

Dzieci zapoznały się z pojęciem „otyłość” oraz z konsekwencjami jej występowania, w ekspresji plastycznej rysowały owoce i warzywa, które najbardziej lubią jeść.

Na zakończenie dzieci wraz z paniami ćwiczyły nie tylko ciało ale i umysł wykorzystując ćwiczenia prowadzone metodą kinezjologii edukacyjnej. Przedszkolaki w tym dniu odwiedziły również zaprzyjaźniony stragan owocowo- warzywny- dzieci oglądały i nazywały różne warzywa i owoce. Każdy przedszkolak miał okazję wskazać te, które najbardziej lubi i często zjada.

Mamy nadzieję, że dobre nawyki nabyte dzisiejszego dnia, pozostaną z dziećmi na co dzień.

Autor: M. Polcyn, B. Bednarowicz


Ratownik medyczny w "Perełce"

W dniu 25 października pani Małgosia Głowacka- nauczycielka grupy IV zaprosiła do przedszkola ratownika medycznego – pana Janusza Lalak. Dzieci z grupy IV i VI miały okazję obejrzeć strój ratownika i wysłuchać informacji na temat udzielania pierwszej pomocy; w jaki sposób można komuś pomóc zanim przyjedzie pogotowie ratunkowe, jak należy sprawdzać przytomność osoby poszkodowanej oraz w jaki sposób wzywać pomoc czyli jak rozmawiać przez telefon z dyspozytorką (trzeba się przedstawić, powiedzieć ile ma się lat, powiedzieć gdzie się znajduje, co się stało i dlaczego potrzebujemy pomocy).Następnie z wielką uwagą przyglądały się jak pan ratownik demonstrował sztuczne oddychanie i masaż serca na przywiezionych przez siebie fantomach. Później najdzielniejsze przedszkolaki próbowały same udzielać pierwszej pomocy pod bacznym okiem instruktora. Dzieci miały też okazję przypomnieć i utrwalić sobie numery telefonów alarmowych. Podczas tego spotkania dzieci nauczyły się wielu ważnych rzeczy, które w przyszłości być może przyczynią się do uratowania komuś życia.

Autor: M. Polcyn. M. Głowacka


"Dzień chleba" w Perełce

16 października przedszkolaki z grupy VI i II Miejskiego Przedszkola "Perełka” w Ełku obchodziły Światowy Dzień Chleba. Tego dnia miały okazję samodzielnie wyrabiać ciasto, obserwować jego wypiek. Następnie degustowały świeży, pachnący i kruchy chleb. Dzieci były ogromnie dumne z powstałych wypieków. Przedszkolaki obejrzały także film edukacyjny "Od ziarenka do bochenka”, dzięki któremu poznały cały proces powstawania polskiego chleba.
Autor: M. Polcyn, B. Bednarowicz, A. Erdmann


Strona 1 z 2

bip logo

szkolaodkrywcow-talentow

spz1

PPZ 2

szkolapamieta.logo